Футбол вдало поєднує в собі: біг,стрибки,

боротьбу і метання. Для того, щоб створити

хорошу команду потрібен колектив!

Ти сам взмозі провести удар. Але твій

товариш у більш вигідному положенні.

Іти віддаєш йому м'яч. В цій грі один за всіх і всі за одного.

П'єр Кубертен, ініціатор відродження
античних Олімпійських ігор

Назва гри пішла від англійських слів «фут» - ступня і «бол» - м'яч. Відомо, що футбол з'явився в Англії більш як 100 років тому, а витоки цієї гри сягають у далеке минуле. Його елементи були відомі ще до нашої ери у країнах сходу і в античному світі. У схожу на футбол гру "Цу-Чу" грали в Китаї у ІІІ і ІV століттях до нашої ери.

Футбол належить до універсальних видів спорту, які сприяють різнобічному фізичному розвитку людини. Заняття, які проводяться з учнями на свіжому повітрі, забезпечують оздоровчий вплив, що сприяє зміцненню нервової системи, розвитку рухового апарату, покращенню роботи серцево – судинної і дихальної системи, покращенню обміну речовин в організмі.

Футбол розширює діапазон функціональних можливостей організму. Він розвиває здібність долати певні напруження і труднощі.

У процесі занять футболом у школярів формується ряд важливих морально – вольових якостей: колективізм, цілеспрямованість, витримка, дисциплінованість, сміливість тощо.

Футбол займає провідне місце у діяльності школи , він став улюбленою грою всіх дітей навчального закладу. Багато років тому у навчальну програму введена третя година фізкультури, і вона віддана, звичайно, футболу. Поступово створювалась база для розвитку цього виду спорту. Сьогодні у розпорядженні дітей футбольне поле із штучним покриттям, для гри на призи клубу «Шкіряний м'яч», два міні поля. З юними футболістами кваліфіковано займаються тренери ДЮСШа, вони мають все необхідне для того, щоб поліпшувати свою майстерність. Поступово почали з'являтися результати: хлопчики та дівчатка регулярно ставали переможцями різноманітних районних змагань, брали участь в обласних та республіканських турнірах. Так, хлопчики 2000 року народження стали чемпіонами області серед своїх однолітків в 2011, 2012, 2013 роках, виграли зональні змагання у 2011 році та взяли участь у фінальних республіканських змаганнях у Донецьку. У цьому році діти посіли ІІ місце у зональних змаганнях у місті Тульчині Вінницької області. Дівчатка 2001 року народження пробилися до фіналу обласних змагань, який пройде у Ватутіному.

/Files/images/P8231282.JPG/Files/images/P8231283.JPG/Files/images/P8231290.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 490

Коментарi